top of page

PŘÍRODNÍ LABORATOŘ

MÁCHÁČ 2023

Pět dní uteklo jako voda a zase budeme muset čekat rok, abychom se mohli vrátit na týdenní pobyt k Máchovu jezeru. Letošní školy v přírodě se účastnili žáci 5. – 9. ročníku. V týdnu od 22. 5. do 26. 5. jsme v kempu Borný prošli sportovně turistickým kurzem.

Šestá třída opět i letos absolvovala cyklistický kurz a vyjížděla do okolí Mácháče. Každý den se jim zvyšovaly najeté kilometry. Jeli kolem jezera, na Hradčany a závěrečná celodenní jízda byla na hrad Houska. V rámci kurzu měli také jízdu zručnosti a zdravovědu.

Sedmá třída každý den navštívila zajímavá místa v okolí, dostali se až na hrad Bezděz. Cestou zažívali nejedno dobrodružství a zažili mnoho legrace. Ze svých výletů si žáci přivezli spoustu nafoceného materiálu, který nakonec zpracovali do zážitkové reportáže.

Pátá a osmá třída společně dobývala pevnost Boyard. Stejně jako v televizní soutěži museli žáci nejdříve získat sedm klíčů. Další den získat indicie, které jim pomohli uhodnout závěrečné heslo a na konec se utkávali s pánem času. Pokud uspěli, získali vteřiny na sběr mincí pro své družstvo. Soutěže byli převážně sportovní, ale utkali se i ve vědomostních hrách. Mohli se například utkat s otcem Fouras [Fura] v hádankách.

Deváťáci stejně jako ostatní žáci se byli vykoupat v jezeře, jezdili na kánoích. Dále jsme stříleli ze vzduchovky a luku, byli na výletě ve Starých Splavech a cestou jsme se zastavili na „Václaváku“, kde si bylo možné koupit v kiosku občerstvení. Po celou dobu pobytu jim byl k dispozici celý areál kempu, takže využívali prostory například k fotbalu, přehazované apod. Pochválit musím také paní kuchařku. Jídlo bylo velmi dobré, jako od maminky. Ve čtvrtek došlo i na táborák a opékání buřtů.

Děkuji všem svým kolegům a zúčastněným, za jejich nasazení, neboť se dětem věnovali opravdu 24 hodin denně. Snad si to žáci užili a budou mít na co vzpomínat. Já osobně se již opravdu těším na další rok.

Mgr. Jindra KřovinováComentários


bottom of page