top of page

DEVÍTKA NA PRAVČICKÉ

Nezapomenutelná exkurze 9. třídy na Pravčickou bránu v Českém Švýcarsku

 

Žáci 9. třídy naší školy nedávno zažili jedinečnou exkurzi na jedno z nejkrásnějších přírodních území v České republice - Pravčickou bránu v Českém Švýcarsku. Celý výlet začal v brzkých ranních hodinách, kdy se sborově sešli u nádraží v Děčíně a vydali se na dobrodružnou cestu.

 

Po příjezdu do Hřenska následovalo další dobrodružství - pěší výstup k Pravčické bráně. Žáci byli odhodláni zdolat každý krok této náročné cesty, která vedla přes malebné lesy a údolí Českého Švýcarska. Během cesty se mohli žáci těšit na úchvatné výhledy a objevování fascinujících přírodních úkazů i důsledků nedávného požáru.

 

Konečně dorazili k jejich cíli - k Pravčické bráně, největší  pískovcové skalní brány v Evropě. Byli ohromeni její majestátností a krásou. Fotografovali se před touto přírodní památkou a nechali se unášet pocitem úžasu nad velikostí a sílou přírody.

 

Po prohlídce Pravčické brány a krátkém odpočinku se žáci vydali na cestu zpět do Hřenska, kde na ně čekal autobus připravený odvézt je zpět do školy. Během cesty domů se žáci sdíleli své dojmy z výletu a plánovali, kam by se chtěli vydat příště.

 

Celá exkurze na Pravčickou bránu se stala nezapomenutelným zážitkem pro žáky 9. třídy naší školy. Byla to nejen skvělá příležitost k objevování krás české přírody, ale také k posilování vztahů mezi spolužáky a vytváření společných vzpomínek, které budou trvat celý život.

 

 

Mgr. Martin Drahoš

Comments


bottom of page